شنبه 26 خرداد 1403
- السبت 9 ذو الحجة 1445
- Sat 15 Jun 2024

برخیز  و نگر « جوان» مارا                « آراسته» کن جهان ما را

هفتمین شماره از دو فصلنامه فقه حکومتی در آستانه انتشار

  • دوشنبه, 07 بهمن 1398 11:41
  • منتشرشده در اخبار
  • بازدید 1284 بار

سردبیر دو فصلنامه علمی-ترویجی فقه حکومتی: با اهتمام محققان و پژوهشگران ، 6 عنوان مقاله  در حوزه فقه حکومتی  در آستانه انتشار در شماره هفتم است و به‌زودی برای بهره‌مندی مخاطبان منتشر می‌شود.

حجت‌الاسلام دکتر حسین جوان آراسته ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به‌طورقطع بهره‌مندی از نیروهای متخصص و توانمند به‌ویژه اساتید حوزه و دانشگاه، پژوهشگران و استفاده از نتایج و دستاوردهای علمی آن‌ها، ثمرات برجسته و چشمگیری را نصیب جامعه فقهی و حقوقی کشور می‌سازد. از سوی دیگر مطرح‌شدن موضوعات و مسائل فقهی-حقوقی متعدد در سطح جامعه علمی، نیازمند بحث و پژوهش‌های جدی است؛ ازاین‌رو دو فصلنامه فقه حکومتی می‌کوشد، با شناسایی مسائل مطرح و اولویت‌دار این حوزه، با بهره بردن از دیدگاه‌های اساتید برجسته، گامی در مسیر گره‌گشایی از این مسائل و موضوعات بردارد. وی همچنین از همه اساتید و پژوهشگران حوزوی و دانشگاه دعوت کرد برای چاپ و انتشار، مقالات خود را در حوزه فقه حکومتی برای این مجله ارسال کنند.
دکتر جوان آراسته با یادآوری اینکه مراحل انتشار شماره هفتم فقه حکومتی در حال انجام است و طی روزهای آتی منتشر خواهد شد، عناوین تعدادی از مقالات این شماره را به شرح زیر عنوان کرد:
فتوای معیار در قانون‌گذاری
تأملی پرتاثیر قلمروی دین بر قانون‌گذاری با تأکید بر نظریه تطبیق
تحلیل نظام تفکیک قوای عرفی در ساختار ولایت‌فقیه
نظارت بر نهاد شورای نگهبان و اعضای آن
قاعده نفی حرج در گستره قاچاق کالا و ارز

ورودبه سامانه نشریه فقه حکومتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن